Techniki uczenia się

Techniki uczenia się

Umiejętne uczenie się to wielka sztuka. Niejeden student chciałby posiąść tę umiejętność. Często jednak na chęciach wszystko się kończy, ponieważ nie wszyscy wiedzą o istnieniu szkoleń, które uczą nas, jak powinniśmy się uczyć. Brzmi zabawnie?

Istnieją techniki uczenia się, które zwiększają naszą efektywność. Właśnie te techniki poznajemy na kursie. Okazuje się, że znając techniki uczenia się, moglibyśmy zdobywać wiedzę dwa razy szybciej. Sprawa jest bardzo prosta: wystarczy skorzystać z kursu.

Choć na początku była mowa tylko o studentach, to sam kurs jest skierowany do wszystkich, w tym też do pracowników firm i osób pragnących podwyższyć swoje kwalifikacje. Kurs uczy jak słuchać, czytać i dzielić informacje w taki sposób, aby były łatwo przyswajane przez mózg. Pokazuje jak właściwie wygląda proces uczenia się i zapamiętywania informacji. Pomaga wybrać najlepszą metodę nauki, zaplanować ją i w ten sposób zaoszczędzić czas. Zawarte w tego typu kursach wskazówki sprawiają, że proces nauki nie będzie już niemiłym obowiązkiem, ale czystą przyjemnością.

Kursant dowie się także, jak unikać lub radzić sobie z lękiem egzaminacyjnym, a także jak wykorzystać w pozytywny sposób stres. Standardowe szkolenie jest podzielone na trzy części:
- nauka budowy mózgu,
- informacje o nauczaniu,
- motywowanie.

Jak widać można uczyć się nawet tego jak prawidłowo się uczyć!